);
Jak a kdy zazimovat závlahu. Svépomocí…

Jak a kdy zazimovat závlahu. Svépomocí…

Trávník se v říjnu postupně dostává do vegetačního období a bývá pro něj plně dostačující přísun vody s podzimních srážek a také z ranní rosy. Nabízí se tak zvážit provedení zazimování již v nejbližších dnech nebo maximálně týdnech a vyhnout se riziku příchozích prvních mrazů.

Poradíme

Zazimování sestává z odstranění přebytečné vody z potrubí, trysek a současně i ventilů. K tomuto účelu dobře poslouží zdroj stlačeného vzduchu, který nahradí zdroj vody. Vhodný kompresor by měl zvládnout tlak 2-4 bary. Kompresor je vhodné napojit přímo do ventilového rozbočovače nebo systému v jeho blízkosti, aby došlo k současnému vytlačení vody z ventilů, potrubí a trysek.

Každý závlahový systém by měl mít vstup na vhodném místě. Vstup pak stačí upravit vhodným adaptérem (přechodovými prvky) pro redukci od vstupu na závitovou koncovku kompresoru. Zazimování je nutné provést pro každou sekci zvlášť. Jednotlivé sekce umožňuje na okamžik spustit řídící jednotka v manuálním režimu, případně můžete otevřít ventily manuálně pootočením ventilového solenoidu do pozice ON.

Pomůžeme

Postrádáte dostatečné vybavení, anebo potřebujete závlahový systém dovybavit vstupem pro kompresor, anebo sháníte vhodnou redukci? Ozvěte se nám a rádi vám pomůžeme najít řešení.

Pro náročnější uživatele

Rain / Freeze senzor

Pro náročnější uživatele závlahových systémů, kteří plánují své závlahové termíny i na následující období, nabízíme kombinovaný senzor Hunter Rain / Freeze s okamžitou aktivací v případě poklesu pod 3 °C. Senzor zamezí spuštění systému v nevhodnou dobu s nízkými teplotami a předejdete tak nemilému poškození závlahového systému.