);

Proč automatickou závlahu?

Pokud chceme udržovat krásně zelený trávník nebo pěstovat okrasné a užitkové rostliny, je zajištění vhodné závlahy nepostradatelnou součástí naší činnosti na zahradě. Mohou za to časté výkyvy počasí, nebo dlouhé teplé letní dny či dokonce týdny.  Ruční závlaha je sice velmi levná, je však časově náročná, nezvládáme při ní zavlažovat rovnoměrně a pravidelné provádění ruční závlahy, zvláště v horkých letních večerech, je mnohdy obtěžující.
Proč tedy nevyužít všechny výhody automatické závlahy?

Automatická závlaha s sebou přináší tyto výhody:

 • Pracuje za vás i ve vaší nepřítomnosti
  Šetří váš čas. Můžete vyrazit na dovolenou, nebo zůstat na zahradní párty u souseda. Automatizovaná závlaha spustí zavlažování v nastavených intervalech. S kvalitní zavlažovací řídicí jednotkou dokážete závlahu spouštět i na dálku.
 • Nikde nepřekáží
  Celý systém zahrnující zavlažovače a rozvodné hadice je skryt pod povrchem země. Nepřekáží tak při chůzi nebo sekání trávy. Trysky se ze země vysunou až při postřiku.
 • Zajišťuje pravidelný postřik
  Správně navržená závlaha vám zajistí rovnoměrný postřik. Vyhnete se tak suchým místům na vašem trávníku.
 • Šetří vodou
  Nezdá se to, ale je tomu opravdu tak. Dobře navržený a řízený automatický systém zavlažování poskytne nejen rovnoměrný výdej vody, ale s moderní zavlažovací jednotkou a příslušnými senzory zajistíte dodání takového množství vody, které váš trávník, rostliny a plodiny potřebují. Ušetříte tak velké množství vody „ztracené“ při hrubém ručním zavlažování.
 • Je relaxující
  Postřik vykonávaný zavlažovacím systémem si můžete vychutnat v pohodlí terasy. Pohled na automaticky pracující trysky a svěží vzduch zpříjemní každý večer na zahradě.

Cena jako překážka?

Automatické zavlažovací systémy něco stojí. Přestože zejména cena odlišuje automatickou závlahu od ruční nebo poloautomatické, všechny náklady pro realizaci automatické závlahy se vám brzy vrátí. Navíc, s námi můžete mít efektivně pracující automatizovanou závlahu již za zlomek běžné ceny. Takže vaše náklady výrazně snížíme.
Více si přečtěte v sekci Návrh automatické závlahy.

Inteligentní zavlažovací systém

Inteligentní automatický zavlažovací systém může být součástí moderní zahrady a přinášet značný komfort. Ukázka moderní sestavy automatizované závlahy na zahradě je na obrázku.

Řídicí jednotka (1) umístěná u domu, v garáži, zahradním domku, nebo v šachtici je připojena bezdrátově k lokální wi-fi síti. Sekce (okruhy) se skupinami trysek jsou vhodně odděleny, aby bylo možné efektivně zavlažovat rozdílné části pozemku anebo samostatně i keře a záhony s využitím kapkové závlahy. Vpichový půdní senzor (3) podává informace o půdní vlhkosti a potřebách aktuální zálivky. Dešťový senzor (4) umístěný na okapu blokuje zbytečné plýtvání vodou při závlaze v případě přítomnosti dešťových srážek. Celý systém tak dokáže reagovat na aktuální podmínky (stav půdy, počasí).