);

Návrh automatické závlahy

Máte rodinný domek a hledáte levné a přitom efektivní řešení automatické závlahy pro udržení krásně zeleného trávníku? V tom případě jste na správném místě. Automatickou závlahu vám navrhneme zcela zdarma, ve výsledku zaplatíte pouze zavlažovací materiál. Závlahu si tak pořídíte za 40-50 procent běžných nákladů.

Návrhy a dodávky sestavy pro automatickou závlahu zajišťujeme po celé ČR!

Jak automatická závlaha trávníku vypadá?

Zavlažování probíhá pomocí trysek umístěných ve výsuvných postřikovačích v zemi. Postřikovače s tryskami jsou rozmístěny ve vhodných místech po celé zavlažované zahradní části s trávníkem. Součástí jsou i tlakové hadicové rozvody umístěné 20-30 cm pod povrchem země. Voda je do postřikovačů přiváděna z rozvodné hadice pomocí hadiček. K napojení jsou použity hadicové objímky a skupina plastových spojek.

Aby docházelo k rovnoměrnému zavlažování po celé ploše, je potřeba postřikovače s tryskami umístit do vhodných pozic: Trysky musí svým dostřikem na sebe navazovat.

Na kolik automatická závlaha vyjde?

Cena sestavy pro automatickou závlahu se odvíjí od rozlohy zavlažované plochy a její variability. Závisí tak zejména na počtu postřikovačů s tryskami a délce hadicových rozvodů. Na níže uvedeném obrázku je ukázka navržené závlahy pro vzorový pozemek se zatravněnou plochou o stranách 18 x 54 metrů, kdy celková rozloha činí zhruba 570 metrů čtverečních. V tomto případě se v projektu pro dosažení rovnoměrné závlahy uplatní 10 postřikovačů s tryskami umístěných na vhodných místech. Postřikovače budou rozděleny celkem do dvou sekcí.

Sestava se bude skládat z:

  • ventilové šachtice s rozbočovačem a dvěma elektricky řízenými ventily,
  • hadicových rozvodů zhruba o délce 90 metrů,
  • 10 ks postřikovačů s tryskami se vším potřebným k napojení na hlavní rozvody,
  • příslušenství (montážní klíč, teflonová páska,…)
  • projektu (ZDARMA).

Sestava Vás vyjde na pouhých 10 800 Kč.
Pro kompletní zajištění řízené automatické závlahy je pak nutné počítat ještě s řídicí jednotku pro spínání ventilů (2 000 – 3900 Kč). Nicméně, řídicí jednotku lze vynechat a závlahu spínat i manuálně.

Jako trysky volíme výhradně trysky MP Rotator kvalitní paprskové trysky americké značky Hunter. Trysky MP Rotator mají řadu výhod a vysokou životnost. Více si můžete přečíst v samostatném příspěvku Trysky MP Rotator.

Mimo klasickou plošnou závlahu zajištěnou sestavou trysek nabízíme také řadu dalších řešení pro závlahu ostatních částí pozemku:

  • záhonovou odkapávací (tzv. kapkovou) závlahu,
  • kapkovou závlahu nebo mikro-postřik pro okrasné keře a květiny,
  • úsporné rozvody a řízení závlahy z externí nádrže s vodou,
  • a další…

Cenu vám stanovíme individuálně v závislosti na rozloze a variabilitě zavlažovaného pozemku a dle vašich specifických potřeb a přání. Cenu se vždy dozvíte předem a nejste vázání budoucí objednávkou.

Co pro návrh potřebujeme?

Aby návrh mohl být vyhotoven co nejpřesněji, potřebujeme od vás vhodné podklady. Základem je kvalitní nákres doplněný o rozměry v měřítku. Může být proveden rukou nebo na počítači. Pro nákres např. dobře poslouží čtverečkovaný papír. Do nákresu je nutné zaznamenat rozměry zahrady a další prvky na zavlažované ploše s jejich pozicí (okrajové nebo ostrůvkové okrasné záhony, zahradní domek, altánek, chodník, atd.).

Závlahu objednáte snadno. Stačí nás kontaktovat na náš email zavlahovka@gmail.com a v tomto případě nám bez váhání rovnou dodejte počáteční podklady pro další domluvu. Děkujeme a těšíme se na spolupráci.